مصرف انرژی وسایل برقی

صرفه جویی در مصرف انرژی وسایل برقی

در تلاش برای کاهش صورت مصرف انرژی وسایل برقی و کاهش تأثیر آنها بر محیط زیست، سبب شده که بسیاری از صاحب خانه ها به دنبال راه هایی برای صرفه جویی در برق با ایجاد تغییر در عادات و روال روزمره خود باشند. در حالی که توصیه های زیادی در مورد استفاده از برق وجود دارد، اقدامات بسیاری وجود دارد که می توانید از طریق آنها صرفه جویی واقعی داشته باشید، اما آیا بیرون کشیدن وسایل الکتریکی از پریز برق باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شود ؟ کارشناسان تامین تک جوابش را می دانند.

با بیرون کشیدن لوازم خانگی در برق چه مقدار در مصرف برق صرفه جویی می کنید؟

اگر به خانه خود نگاه کنید، به احتمال زیاد تعداد زیادی وسایل کوچک و الکترونیکی را مشاهده می کنید که شبانه روزی به برق وصل هستند. جای تعجب است که حتی مواردی که بعد از استفاده خاموش هستند ممکن است همچنان از برق استفاده کنند و تنها راه برای خاموش کردن بسیاری از لوازم بیرون کشیدنشان از برق است.

انرژی فانتوم” اصطلاحی است برای توصیف این قضیه که چه در استفاده هایی از انرژی در پشت صحنه می شود و به طور معمول برای وسایلی که دارای تایمر، ساعت دیجیتالی یا صفحه نمایش، حالت همیشه آماده به کار و سایر ویژگی های نشان دادن مقدار مصرف انرژی هستند، اختصاص داده شده است. اینکه دقیقاً چقدر وسایل بدون استفاده در هر ماه موجب صرفه جویی در مصرف انرژی شما می شوند، به عوامل مختلفی از جمله نوع و اندازه کالای مورد نظر بستگی دارد. به عنوان مثال، قطع اتصال قهوه ساز یا مایکروفر شما از برق بعید است که تفاوت قابل توجهی ایجاد کند، این در حالی است که یک کامپیوتر، مودم و مانیتور، تلویزیون، شارژر تلفن یا جعبه کابل همگی حتی اگر از آنها استفاده ای نشود، مقدار قابل توجهی برق مصرف می کنند.

وزارت انرژی ایالات متحده تخمین می زند که تقریباً 10 درصد از قبض ​​برق خانگی به دلیل بارهای الکتریکی انرژی فانتوم است و با ایجاد برخی تغییرات کوچک می توانید فوراً پرداخت های ماهانه خود را کاهش دهید. می توانید با استفاده از صفحه نمایش نشان دهنده برق مصرفی دستی یا مانیتور مصرف برق که به دیوار وصل می شود، پس انداز خود را به حداکثر رسانده و بدانید که در خانه شما چه میزان از انرژی استفاده می شود. با وصل کردن دستگاه به مانیتور، می توانید یک مطالعه دقیق در مورد مصرف برق بدست آورید تا تعیین کنید که بیشترین میزان تخلیه منابع از کدام وسایل است و این امر را به یک عادت تبدیل کنید تا پس از هر بار استفاده آنها را از پریز برق جدا کنید.

نکات صرفه جویی در مصرف انرژی وسایل برقی

با بهره گیری از این نکات صرفه جویی در مصرف انرژی، بازده انرژی خانه خود را بهبود بخشیده و صورتحساب ماهانه خود را کاهش دهید:

هوشمند شوید

فناوری خانه هوشمند کاربران را قادر می سازد تا تعدادی از عملکردهای خانگی را برای استفاده از دستگاه های خود مانند تلفن هوشمند یا تبلت شان به کار برند. پریزهای برق هوشمند یک راه حل مقرون به صرفه برای کمک به کاهش مصرف انرژی است که به شما امکان می دهد جریان برق وسایل الکترونیکی را از راه دور کنترل کنید. اکثر مدل ها شامل یک تایمر یا نوعی برنامه ریزی یکسان هستند، بنابراین می توانید دوشاخه برق را طوری برنامه ریزی کنید که دستگاه در همان زمان، هر روز خاموش شود و بر قابلیت های انرژی نظارت داشته باشید.

تلاش گروهی کنید

چندین مورد از قبیل تلویزیون و جعبه کابل خود را به یک نوار برق یا نوار برق هوشمند بدون سیم وصل کنید و در انتهای هر روز نوار را به صورت دستی باز کرده یا از راه دور خاموش کنید.

برچسب های روی وسایل را بخوانید

هنگام به روزرسانی وسایل خود به دنبال مواردی باشید که به طور مداوم مصرف برق دارند  و سعی کنید این وسایل را به حداقل برسانید.

مراقب باش

لوازم خانگی که به خوبی نگهداری و در زمان معین تعمیر و سریس شده باشند، بهترین عملکرد را دارند و یقینا دوام بیشتری خواهند داشت.

برنامه تعمیر و سرویس لوازم خانگی را همین امروز برنامه ریزی کنید!

آیا می خواهید پول بیشتری را برای خانه صرفه جویی کنید؟ 10 استراتژی برای کمک به شما در دستیابی به اهدافتان وجود دارد. به عنوان مثال، نکات مفیدی در مورد ترموستات های قابل برنامه ریزی وجود دارد. برای کلیه نیازهای تعمیر و نگهداری لوازم خانگی خود، می توانید بر روی تیم متخصصان با تجربه ما در آقای لوازم خانگی حساب کنید. تکنسین های بسیار ماهر ما به رسیدن وسایل خانگی به حداکثر عملکردشان کمک می کنند تا بهره وری انرژی را به حداکثر رسانده و عمر دستگاه های شما را بالا ببرد.

 

 

, , , , ,

Related Posts

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید