راهنمای تعمیر یخچال فریزر

تعمیر یخچال فریزر- 7 مشکل معمول در تعمیرات یخچال

یخچال شما فضای کافی برای ذخیره مواد غذایی تازه و مواد یخ زده را به طور یکسان فراهم می کند و مواد لازم را برای ایجاد غذاهای محبوب و غذاهای جدید و خوشمزه برای خانواده و دوستان فراهم می کند. یخچال و فریزر با عملکرد صحیح در هر آشپزخانه جز اصلی محسوب می شود، اما مانند سایر لوازم خانگی ممکن است با یخچال خود مشکلاتی داشته باشید که نیاز به تعمیر پیدا کند. انواع متداول یخچال و فریزر وجود دارد که توسط تعمیرکاران حرفه ای لوازم خانگی به بهترین وجه رفع می شود. برای کمک به شما در تشخیص مشکلات یخچال و فریزر و تعمیریخچال فریزر، ما برخی از رایج ترین مشکلات تعمیر یخچال و فریزر را قرار داده ایم.

  1. یخچال فریزر به طور مداوم در گردش یا در حال کار کردن است

یكی از متداول ترین مشكلات یخچال و فریزر واحدی است كه بیش از حد درحال چرخش یا كار کردن است. یخچال شما به منظور حفظ دمای خنک مواد غذایی نیاز به کار کردن دارد و یخچال فریزر که به طور مداوم در جریان است می تواند بسیار پر سر و صدا باشد. حتی از این بدتر، باعث افزایش قابل توجه قبض برق شما می شود، زیرا یخچال یکی از پرمصرف ترین لوازم خانگی در هر خانه ای است.
شایع ترین علتی که یخچال بیش از حد در حال است، جمع شدن گرد و غبار یا سایر بقایای آشپزخانه در اطراف بخش سیم پیچ های متمرکز کننده ی برق است. برای بررسی این موضوع و تعمیر یخچال فریزر، باید برق را به یخچال خود را قطع کنید و به سیم پیچ هایی که معمولاً در قسمت پایین دستگاه هستند ، دسترسی پیدا کنید.
اگر بعد از تمیز کردن مشکل همچنان ادامه داشته باشد، ممکن است دمای یخچال شما خیلی پایین باشد، به این دلیل که برای حفظ درجه حرارت بسیار پایین، مرتباً در حال کار کردن است. سعی کنید درجه حرارت یخچال و فریزر خود را تنظیم کنید تا ببینید آیا این تأثیر می گذارد بر چرخه دستگاه می گذارد. در صورت ادامه مشکلات، با  تعمیرکار یخچال و فریزر مشورت کنید. 

  1. یخچال فریزر نشتی آب دارد

نشت آب یک مشکل رایج اما نگران کننده یخچال است. این مسئله غالباً بر اثراینکه تخلیه آب فاضلاب آب کننده یخ مسدود شده است یا مسدود شدن یا یخ زدگی مخزن آب ایجاد می شود.
واحد زهکش فاضلاب آب کننده یخ شما می تواند توسط ذرات مواد غذایی یا سایر مواد باقی مانده مسدود شود و معمولاً این اتفاق از داخل فریزر شما امکان پذیر است.برای تعمیر یخچال فریزرتان، می توانید با استفاده از آب گرم، سعی کنید تخلیه داخل فریزر را که گرفته است باز کنید، اگرچه شما باید خرده آشغال هارا خودتان دستی از بین ببرید.محل  شیلنگ تخلیه فاضلاب آب کننده یخ را در قسمت پشت یخچال خود را پیدا کنید و آن را با آب داغ و صابون تمیز کنید تا هرگونه گرفتگی توسط خرده آشغال ها را از بین ببرید.
اگر مشکوک هستید که مخزن آب یخچال شما مسدود شده یا یخ زده است، باید دستگاه را از برق جدا کرده و مطمئن شوید که مسدودکننده شیر آن بسته است. از آنجا بخش مخزن آب را بررسی کنید تا ببینید که آیا شکستگی یا پارگی وجود دارد. اگر چنین است، آن بخش باید تعویض شود. اگر متوجه گرفتگی شده اید که به نظر نمی رسد یخ باشد، با یک متخصص تعمیرات یخچال مشورت کنید. 

  1. یخ داخل فریزر ساخته می شود

 فریزر یخچال شما فضای ذخیره سازی مناسبی برای یخ است ، اما نباید بیش از حد یخ بسازد.
مدت طولانی باز ماندن در فریزر می تواند باعث یخ سازی شود، زیرا این عمل باعث افزایش رطوبت داخل فریزر می شود. مطمئن شوید هنگامی که کارتان در فریزر پایان یافت درفریزر خود را ببندید، تا مطمئن شوید که میزان رطوبت خیلی زیاد بالا نرود. یخچال فریزر شما همچنین ممکن است به خوبی مهر و موم نشده باشد، که سبب می شود هوای بیرون به داخل آن رفته و رطوبت را بالا می برد. می توانید چفت در فریزر خود را جایگزین کنید تا مطمئن شوید که سطح دما و رسوبت مناسبی را در خود نگه می دارد.
اگر این راه حل ها مشکل شما را برطرف نمی کند، با یک سرویس تعمیرات حرفه ای یخچال و فریزر تماس گرفته و از آنها کمک بگیرید.

  1. آب سرد کن یخچال کار نمی کند

راهنمای تعمیر یخچال فریزر

بسیاری از یخچال و فریزرهای مدرن دارای یک دستگاه سردکن آب هستند كه آب سرد و تازه را با سهولت در خانه شما تأمین می كنند. دستگاه آب سرد کن شما به دلایل مختلفی ممکن است کار نکند.
مخزن آب موجود در درب فریزر شما ممکن است یخ زده باشد، که این امر موجب مسدود شدن آبی که از طریق آب سرد کن در جریان است، می شود. خوشبختانه ، این مخزن را می توان جدا کرده و گرم کنید، و به این ترتیب آب مجدداً جریان می یابد. همچنین ممکن است دریچه ورودی آبتان خراب ده باشد. دریچه ورودی آب برای تأمین آبِ آب سرد کن باز می شود، اما ممکن است شکسته شده باشد. شما همچنین ممکن است فشار آب کم داشته باشید، به این معنی که آب با فشار از دریچه ورودی آب با فشار بیرون نمی آید.  اگر در تعمیر یخچال فریزرتان مشکل دارید، با یک تکنسین حرفه ای تعمیر یخچال تماس بگیرید.

  1. یخچال فریزر گرم است

یخچال و فریزرها برای خنک ماندن طراحی شده اند و تولید گرمای بیش از حد از آنها نگران کننده است. اگر متوجه شدید یخچال و فریزر شما گرم است، به طورحتم باید سریع تعمیر را انجام دهید.
یخچال و فریزر گرم به احتمال زیاد در اثر مشکلات سیم پیچ های متراکم کننده برق آن ایجاد می شود. می توانید با تمیز کردن سیم پیچ های متراکم کننده برق یخچال شروع کنید، ضمن اینکه فن موتور متراکم کننده برق را نیز بررسی کنید تا از عملکرد صحیح آن اطمینان حاصل کنید. حل این مشکل و تعمیر یخچال فربزر در این زمینه بسیار دشوار است و اغلب برای رفع مشکل نیاز به خدمات تعمیرات حرفه ای یخچال و فریزر است. 

  1. یخچال فریزر خیلی سر و صدا دارد

 یخچال و فریزر باید با حجمی کار کند که به زندگی روزمره شما آسیب نرساند. اگر یخچال شما خیلی پر سروصدا است، احتمالاً یکی از فن های آن مشکل دارد.
متداول ترین فن های یخچال و فریزر فن متراکم کننده برق و فن خشک کننده(تبخیر کننده) هستند. فن متراکم کننده برق بخش سیم پیچ متراکم کننده برق شما را خنک می کند.  به همین صورت، فن خشک کننده(تبخیر کننده) در حین کار کمپرسور، هوا را به سمت سیم پیچ های تبخیر کننده فریزر می کشد. این فن ها به طور همزمان کار می کنند و مشکلات مربوط به یکی از موتورهای آنها می تواند یخچال شما را به طور قابل توجهی به صدا بیندازد. می توانید این فن ها را بررسی کنید تا ببینید آیا موتور آنها خراب است، فقط حتما قبل از بازرسی یخچال خود را از برق بکشید.

  1. یخچال فریزر برق زیادی مصرف می کند

 اگر متوجه افزایش ناگهانی صورتحساب برق در منزل خود شدید، ممکن است در یخچال شما مشکلی به وجود آمده باشد. به یاد داشته باشید، یخچال و فریزر یکی از پرمصرف ترین لوازم خانگی در هر خانه است و عملکرد آن می تواند بر کل مصرف انرژی خانه شما تأثیر بگذارد.
برای اندازه گیری میزان مصرف انرژی یخچال خود می توانید از یک دستگاه اندازه گیری مصرف انرژی استفاده کنید و آن را با مشخصات سازنده آن مقایسه کنید. در صورتی که یخچال شما مصرف انرژی خیلی بیشتر از آنچه که تصور می شود استفاده کند، ممکن است دلیل افزایش صورتحساب شما باشد. این امر در مورد یخچال های قدیمی رایج است که برای حفظ دمای سرما باید سخت تلاش کنند. اگرچه تعمیرات حرفه ای ممکن است این مشکل را کاهش دهد، معمولاً بهتر است یخچال قدیمی را با جدیدترش جایگزین کنید.

7- خدمات قابل اعتماد تعمیر یخچال و فریزر برای خانه مدرن

آشپزخانه مدرن بدون یخچال و فریزر با عملکرد بالا کامل نیست، اما این لوازم خانگی باید با اطمینان در همه حال کار کند. با سرویس دهی توسط یک تکنسین دارای مجوز که می تواند تقریباً تمام مشکلات رایج در یخچال را برطرف کند، می توانید از این امر اطمینان حاصل کنید که یخچالتان عملکرد بالا دارد. یخچال شما باید تمام مدت با حداکثر کارایی کار کند و برای بهترین نتایج تعمیر ممکن است بخواهید از یک سرویس تعمیر لوازم خانگی حرفه ای کمک بگیرید.
برای مشاوره و راهنمایی بیشتر در مورد نیازهای تعمیر یخچال خود، حتما از یک تکنسین معتبر تعمیر لوازم خانگی کمک بگیرید.

, , ,

Related Posts

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید