لوازم خانگی که ساکتند نیاز به مراقبت دارند

لوازم خانگی که ساکتند نیاز به مراقبت دارند

همه گیر COVID-19 تأثیر عمیقی بر افراد، خانواده ها و سازمان های مختلف در سراسر کشور داشته است و با بازگشایی مجدد، صاحبان مشاغل و مدیران با چالش های متعددی روبرو هستند که شامل استقرار مجدد منابع غذایی فروشگاه های زنجیره ای، به روزرسانی پروتکل های آموزشی و ایمنی کارمندان و اطمینان از این امر  که وسایل و لوازم های برقی به خوبی کار میکنند، است. کارشناسان تعمیر لوازم خانگی در شرکت تامین تک  به شما درباره چیزی که به دنبالش هستید، و نکاتی برای حل هر مشکلی که ممکن است با آنها روبرو شوید، کمک میکنند.

چک لیست لوازم خانگی

 چه صاحب رستوران، مهد کودک، هتل، سالن یا مشاغل دیگری باشید که از وسایل برقی خانه های مسکونی به عنوان بخشی از کارهای روزمره خود استفاده می کنید، یک دوره طولانی رکورد و غیر فعال بودن وسایل می تواند عوارضی به همراه داشته باشد. بهترین زمان برای مقابله با هر نوع تعمیری قبل از شروع کار است، تا از آسیب بیشتر و اختلال در کار شما جلوگیری کند. برای عیب یابی این وسایل معمول که باید خیلی خوب نگهداری شوند، از چک لیست زیر استفاده کنید و حتما با اولین نشانه از مشکلات با تیم تعمیرات آقای لوازم خانگی که بسیار سریع و قابل اعتماد هستند، تماس بگیرید.

ماشین لباسشویی

وسایلی که از آب استفاده می کنند، از جمله ماشین لباسشویی تان، برای تعدادی از مشکلات مرتبط با آب از جمله قارچ انگلی، کپک و نشت در معرض خطر هستند. قبل از روشن کردن دستگاه برای اولین بار، موارد زیر را بررسی کنید:

 • داخل و اطراف ماشین لباسشویی را به منظور هرگونه علائم از جمله آب راکد یا نشتی، یک بازرسی چشمی انجام دهید. درون دستگاه، آب زیر سبد داخلی قرار دارد.
 • دشوار است که فقط با نگاه کردن بگوییم قارچ دارد یا نه. اگر نمی توانید قارچ یا کپک را ببینید ، این بدان معنی نیست که وجود ندارد. به بوهایی ناپسند توجه کنید که ممکن است نشانه آب راکد، قارچ، یا رشد کپک باشد.
 • همچنین تشخیص اینکه شما دچار نشتی هستید هم دشوار است، به خصوص به دلیل اینکه بسیاری از نشت ها زیر نیم گالن قرار دارند و به سرعت خشک می شوند.
 • شلنگ ها را برای علائم آسیب جوندگان یا سایر آفات بررسی کنید. متأسفانه چندین شلنگ در زیر یا داخل دستگاه قرار دارند که باعث می شود بازرسی فرد معمولی دشوار باشد. اگر به آسیب داخلی شک دارید، باید با یک متخصص تماس بگیرید.

نکات مربوط به نگهداری ماشین لباسشویی

 • یک راه خوب برای نگهداری منظم ماشین لباسشویی شما این است که آن را به صورت دوره ای با گرمترین آب قابل تنظیم و با بالاترین میزان آب راه اندازی کنید. برای چرخه اول یک فنجان سفید کننده اضافه کنید، و سپس آن را یک بار دیگر فقط با یک فنجان سرکه آب انجام دهید. این امر به شدت در جلوگیری از بوی نا کمک می کند.
 • به محض آگاهی از هرگونه آسیب ، شیلنگهای آسیب دیده یا فرسوده را تعویض کنید.
 • وان داخلی ، درهای درب و قسمت بیرونی را با یک محلول ساده آب و سفید کننده پاک کنید. برای نسبت های رقیق مناسب ، به بطری سفید کننده ای که قصد استفاده از آن را دارید مراجعه کنید ، زیرا غلظت ها ممکن است متفاوت باشد.

خشک کن

اگر متوجه شدید خشک کن شما به درستی کار نمی کند، موارد زیر را بررسی کنید:

 • برای اطمینان از اینکه دریچه شلنگ وصل است و آسیب ندیده است، یک بازرسی بصری انجام دهید. این کار باید شامل بازرسی چشمی از دریچه هود در بیرون خانه تان باشد.
 • به دنبال علائم تاخت و تاز حیوانات مانند مدفوع یا آسیب به دریچه شلنگ باشید.

  نکات مربوط به تعمیر خشک کن

 • پرز و آشغال های به جای مانده را تمیز کرده و قسمت بیرونی دریچه هوود که در بیرون خانه قرار دارد را پاک کنید.
 • عملکرد سیستم را تست کنید

ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی جزو وسایل پرکار است که به طور معمول هر روز یا هر چند روز یکبار مورد استفاده قرار می گیرد و پس از یک دوره عدم فعالیت، اجزای پلاستیکی یا لاستیکی ممکن است خشک شده و شکننده شوند. سایر مشکلات احتمالی عبارتند از:

 • ماشین ظرفشویی شروع به کار نمی کند، ممکن است موتور به مرور زمان در جای خود گیر کرده باشد.
 • بوهای ناخوشایند، که در اثر آب راکد قارچ یا کپک ایجاد می شوند.
 • نشت آب، شلنگ ها ممکن است شکسته باشند، یا ممکن است آسیب زدن جوندگان منجر به نشت آب شود.

نکات مربوط به تعمیر ماشین ظرفشویی

 • قسمت داخلی ماشین ظرفشویی و درزها را برای علائمی مانند قارچ یا کپک بررسی کرده و با محلول سرکه و آب پاک کنید.
 • شلنگ ها را برای علائمی نظیر آسیب دیدگی یا نشت آب بررسی کنید. بررسی هر چیزی به غیر از شلنگ تخلیه که زیر سینک قرار دارد، کار دشواری است، بنابراین اگر فکر می کنید مشکل به جدا کردن شلنگ دستگاه نیاز دارد، با یک متخصص تماس بگیرید.
 • از یک تمیز کننده مخصوص ماشین ظرفشویی استفاده کرده و مطابق چرخه اصول بهداشتی عمل کنید.


یخچال/فریزر

اگر این واحد در حال کار کردن باشد، هیچ مشکلی در عملکرد سیستم وجود ندارد، اما در صورت قطع برق یا اگر خودتان آن را خاموش کنید، ممکن است منجر به رشد قارچ و کپک شود، یا ممکن است فن قفل شود که به یک متخصص مهارت دیده دستگاه های سردساز نیاز دارد.

تامین تک با استفاده از تجربه و دانش بالایی که در طی مدت 25 سال (ربع قرن) بدست آورده، میتواند حرفه ای ترین و بهترین گزینه شما برای تعمیر لوازم خانگی تان باشد.تامین تک هیچ محدودیتی در تعمیر برندهای مختلف لوازم خانگی  ندارد و تمام موارد بصورت تخصصی و حرفه ای تعمیر میشوند.

Related Posts

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید