برچسب انرژی

همه چیز در مورد برچسب انرژی در لوازم خانگی

 برای به حداکثر رساندن سرمایه گذاری خود، مهم است که گزینه های خود را اندازه گیری کنید تا اطمینان حاصل کنید که وسایل جدید شما دارای تمام ویژگی های مورد نظر شما با بهره وری انرژی مورد نیازتان است — و یکی از بهترین راه ها برای تحقق بخشیدن به اهداف تان، خواندن برچسب انرژی روی محصولات است. اکثر کارشناسان توصیه می کنند مواردی را خریداری کنید که آرم معروف آبی را نشان می دهد، اما آیا برچسب انرژی نشان داده شده در لوازم خانگی واقعاً هزینه صرفه جویی می کنند؟

“برچسب انرژی”  به چه معنی است؟

در سال 1992، آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA) و وزارت انرژی (DOE) در همکاری با انواع سازمان های دولتی، صنعتی و تجاری برای تهیه برنامه برچسب انرژی همکاری کردند. این برنامه از آن زمان توسط بسیاری از کشورهای دیگر جهان به منظور تعیین استاندارد بهره وری انرژی برای لوازم و مصالح ساختمانی اجرا شده است. قبل از اینکه آرم آبی برچسب انرژی روی یک دستگاه قرار بگیرد، باید توسط سازمان حفاظت از محیط زیست تحت آزمایش دقیق قرار گیرد تا اطمینان حاصل شود که استانداردهای مربوط به کارآیی و عملکرد را در مقایسه با یک مدل استاندارد در همان گروه دارد.

 مزایای لوازم خانگی دارای برچسب انرژی

آیا لوازمی که برچسب انرژی دارند واقعاً در هزینه و سطح انرژی مصرفی صرفه جویی می کنند؟ بله. ثابت شده است که لوازم خانگی با نشان ستاره انرژی با حداکثر معیارهای مشخص شده و سختگیری های لازم توسط سازمان حفاظت از محیط زیست به منظور بهینه سازی مصرف انرژی و عملکرد مورد تست قرار گرفته اند، و همچنین شامل مزایای بیشتری هستند که در زیر ذکر شده است:

آسایش

علاوه بر استفاده از انرژی کمتری برای عمل کردن، دستگاه های دارای مجوز ستاره انرژی از جدیدترین فناوری ها برای ارائه حداکثر کارایی، با استفاده از ویژگی های طراحی شده به منظور افزایش راحتی، دسترسی و قابلیت استفاده راحت، مورد استفاده قرار میگیرند.

صرفه جویی در هزینه

بسته به تعداد و نوع لوازم خریداری شده شما می توانید در صورت حساب انرژی ماهانه خود این انتظار را داشته باشید که بین 20 تا 50 درصد صرفه جویی کنید. در حالی که ممکن است هزینه اولیه دستگاه  در مدل های قدیمی بالاتر باشد، می توانید به سرعت با استفاده از تعویض آن با یک مدل دارای ستاره انرژی بهتر در هزینه خود صرفه جویی کنید.

ذخیره انرژی

لوازم خانگی با مصرف انرژی کارامد برای گسترش و بسط دادن حداکثر انرژی مورد نیاز با استفاده از وسایل ابتکاری مانند عایق بندی پیشرفته، تنظیمات آب سرد، کنترل دقیق، فناوری گردش هوا و موارد دیگر، برای صرفه جویی در حداقل مقدار انرژی لازم برای به راحتی انجام دادن کارها  طراحی شده اند.

انتخاب

به منظور پاسخگویی به تقاضای روزافزون مصرف کننده برای محصولات سازگار با محیط زیست، بسیاری از تولید کنندگان پیشرو تمرکز  خود را بر روی تجهیزات بیشتری با مجوز ستاره انرژی به جای محصولات غیر مجاز گذاشته اند. این حرکت به پایین آوردن هزینه وسایل کارآمد در مصرف انرژی کمک کرده تا از آنها جایگزینی مقرون به صرفه برای هر بودجه بسازد.

کاهش صدمه دیدن محیط زیست

وسایل خانگی دارای ستاره انرژی استفاده از منابع طبیعی مانند نفت، گاز طبیعی، زغال سنگ و آب را به حداقل می رساند و به حفظ انرژی و کاهش آلودگی، ضایعات و تولید نکردن گازهای گلخانه ای کمک می کند.

بازگشت سود سرمایه گذاری

اگر قصد دارید خانه خود را در چند سال آینده بفروشید، به روزرسانی وسایل شما می تواند به شما کمک کند تا خریدار را با نشان دادن این که چقدر خوب از خانه خود مراقبت می کنید اغوا کنید و در هزینه ها با تعویض لوازم خانگی قدیمی، فرسوده یا ناکارآمد با جدیدتر صرفه جویی کنید . با دقت نگاه کنید که کدام یک از لوازم این ارزش  را دارند که به  فروش بروند.

نکاتی برای بهبود کارآیی لوازم

  • نگهداری معمول و همیشگی را انجام دهید: تمیز کردن و تنظیمات روتین می تواند کمک کند تا وسایل به طور کارآمد عمل کنند، همچنین تعمیر به موقع می تواند به جلوگیری از آسیب بیشتر و خرابی غیر ضروری کمک کند.
  • خاص شوید: با رعایت نکات مثبت، راندمان لوازمی که باعث بهینه سازی مصرف آب می شوندمانند آبگرمکن یا ماشین لباسشویی تان را بهبود ببخشید.
  • از تنظیمات برای افزایش بهره وری استفاده کنید: استفاده از دستگاه را بر اساس وظیفه مورد نظرش شخصی سازی کنید و در صورت امکان از تنظیماتی با مصرف انرژی بهینه استفاده کنید تا در صورت امکان از انرژی یا آب کمتری استفاده شود.

تامین تک با استفاده از تجربه و دانش بالایی که در طی مدت 25 سال (ربع قرن) بدست آورده، میتواند حرفه ای ترین و بهترین گزینه شما برای تعمیر لوازم خانگی تان باشد.تامین تک هیچ محدودیتی در تعمیر برندهای مختلف لوازم خانگی  ندارد و تمام موارد بصورت تخصصی و حرفه ای تعمیر میشوند.

Related Posts

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید