Book now

آموزش تعمیر کولر گازی

گاهی مواقع با آموزش تعمیر کولر گازی شما میتوانید بدون مراجعه به مرکز تعمیرات تخصصی لوازم خانگی ، کولر گازی خود را تعمیر کنید.

کولر گازی یا اسپلیت یکی از لوازم خانگی بسیار محبوب در کشور است که در زیر 7 مشکل رایج را برای شما توضیح داده ایم.

  • کولرگازی روشن نمی شود

ابتدا از وجود برق در سیستم اطمینان حاصل نموده و مطمئن شوید که کولر گازی دارای برق می باشد. در مرحله بعد به بررسی کلید اصلی پرداخته شود در واقع فاز اصلی مدار از این کلید عبور می نماید. همچنین ضروری است از سلامت سیم های رابط نیز اطمینان حاصل نمایید.

  • علی رقم روشن بودن موتورفن کمپرسور در مدار قرار نمی گیرد ( اصطلاحا راه نمی افتد )

ساده ترین دلیل بروز این مشکل می تواند قطع بودن فاز یا نول اصلی کمپرسور باشد. مسئله دیگر خرابی ترموستات می باشد که می تواند سبب بروز این مشکل گردد. اورلود اگر قطع شود نیز کمپرسور به راه نمی افتد. سلامت و عملکرد خازن راه انداز کمپرسور نیز بررسی شود و در آخر از عملکرد و معیوب نبودن کمپرسور نیز اطمینان حاصل نمایید.

  • کمپرسور عمل کرده اما فن را در هر حالتی که قرار می دهیم فن روشن نمی شود

در این مورد باید مواردی از قبیل برقرار بودن فاز و نول فن، سالم بودن کلید فن، عملکرد صحیح خازن راه انداز موتور فن و هچنین سلامت موتور فن اطمینان حاصل شود.

  • فن و کمپرسور کار می کنند اما دستگاه خنک کنندگی مطلوب را ندارد

ابتدا از تنظیم بودن دمای ترموستات اطمینان حاصل نمایید. اگر سرعت موتور فن نسبت به همیشه کاهش شدیدی پیدا کرده باشد احتمال نیم سوز شدن آن زیاد است که در این صورت سبب عدم انتقال سرمای مناسب می گردد. یاتاقان خای محور فن نیز بررسی شوند زیرا خرابی آنها علاوه بر بروز این مشکل می توانند سبب ایجاد صدای بیش از حد نیز شود. فیلتر هوای خروجی پنل را همواره تمیز نگه دارید زیرا کثیف شدن و غبار گرفتن بیش از حد آن باعث افت بازده دستگاه می شود. نکته دیگر در خصوص تمیز کاری دستگاه باز بودن و شستشوی مسیر هوای ورودی به داخل کولر می باشد که در صورت گرفتگی این مسیر بروز این مشکل امکان پذیر می باشد.

  • بدنه کولر برق دار است

اتصال بدنه ممکن است از کمپرسور، فن، خازن ها و یا سیم های رابط باشد

  • سرمای کولر مناسب است اما علیرغم کارکرد مداوم اتومات نمی کند

دلیل این امر می تواند خرابی کنتاکت های ترموستات باشد که می توان آن را با چرخاندن ترموستات و قرار دادن آن بر روی درجه صفر امتحان نمود در صورتی که قطع نکرد باید ترموستات تعویض گردد. همچنی علت دیگر می تواند خروج لوله بلوی ترموستات از محل قرارگیری آن باشد. علت دیگر می تواند سیم کشی اشتباه مدار باشد که باید به دقت بررسی شود.

  • با اتصال کلید قدرت کولر فیوز مخصوص کولرگازی یا فیوز اصلی قطع می شود

علت اصلی اتصال کوتاه عموما به دلیل فاسد شدن عایق خازن های راه انداز می باشد. اتصال کوتاه می تواند در کمپرسور و یا فن نیز نیز ایجاد شود که باید هر کدام به طور جداگانه مورد بررسی قرار گیرند. اما اگر با توجه به خارج نمودن فن و کمپرسور از مدار اتصال کوتاه همچنان رخ دهد باید کل سیستم سیم کشی کل مدرا بررسی شود.

  • هوای خروجی از اسپیلت گرم می باشد.

اگر کمپرسور در مدار قرار نگیرد سبب بروز این مشکل می شود. در صورتی که بررسی شد و کمپرسور در مدار قرار گرفت باید بررسی شود که سیستم دارای نشتی نباشد . همچنین دلیل دیگر بروز این مشکل می تواند هرزگرد شدن پروانه خنک کننده کندانسور باشد.

 

در پایان اگر مشکل شما در این لیست نیست، شما نیازمند تعمیرکار و متخصص حرفه ای برای تعمیر ماشین ظرفشویی هستید، اگر در پردیس، بومهن، رودهن و دماوند هستید ما میتوانیم به شما کمک کنیم.

Related Posts

No results found

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید

Book now

Select the date

People

Complete your reservation